Aktualności
  • slajd_1
  • slajd_2
  • slajd3
  • slajd4
  • slajd5

jj2021MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE PROF. DR HAB. JAN JANKOWSKI, DR H. C. MULT.ZOSTAŁ CZŁONKIEM ZAGRANICZNYM LITEWSKIEJ AKADEMII NAUK. PAN PROF. JAN JANKOWSKI BYŁ WIELOLETNIMWICEPREZESEM NASZEGO STOWARZYSZENIA, JEST RÓWNIEŻ CZŁONKIEM KORESPONDENTEM POLSKIEJ AKADEMII NAUK.

KANDYDATURA PROF. DR HAB. JANA JANKOWSKIEGO ZOSTAŁA ZGŁOSZONA PRZEZ SENAT LITEWSKIEGO UNIWERSYTETU NAUK O ZDROWIU W KOWNIE, A NASTĘPNIE ZAAKCEPTOWANA W TRZYETAPOWYCH WYBORACH PRZEZ GREMIA AKADEMII. W ZWIĄZKU Z TYM PAN PROFESOR 21 WRZEŚNIA 2021 PRZEDSTAWI SWOJE NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE NA FORUM ZGROMADZENIA OGÓLNEGO LITEWSKIEJ AKADEMII NAUK.

LITEWSKA AKADEMIA NAUK JEST NIEZALEŻNĄ INSTYTUCJĄ NAUKOWĄ NA LITWIE. ZOSTAŁA ZAŁOŻONA 16 STYCZNIA 1941 ROKU Z INICJATYWY VINCASAKRĖVĖ-MICKEVIČIUSA. AKTUALNIE LICZY 114 CZŁONKÓW ZWYCZAJNYCH, 61 CZŁONKÓW EMERYTOWANYCH I 63 CZŁONKÓW ZAGRANICZNYCH. NA JEJ CZELE OD 2018 ROKU STOI PROF. JURAS BANYS. SIEDZIBA AKADEMII ZLOKALIZOWANA JEST W WILNIE.

PROF. DR HAB. JAN JANKOWSKI JEST WYBITNYM SPECJALISTĄ Z ZAKRESU HODOWLI, CHOWU I ŻYWIENIA DROBIU, W SZCZEGÓLNOŚCI INDYKÓW. ZA NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE PROFESORA UWAŻA SIĘ WYKAZANIE ZMNIEJSZONEJ ODPORNOŚCI INDYKÓW ŻYWIONYCH PASZAMI ZAWIERAJĄCYMI UTLENIONE TŁUSZCZE ORAZ STWIERDZENIE, ŻE DODATEK CAŁEGO ZIARNA PSZENICY DO GRANULOWANEJ PASZY DLA INDYKÓW PRZYSPIESZA ROZWÓJ WOLA I ŻOŁĄDKA, SPOWALNIA TRANZYT TREŚCI W JELITACH, ZWIĘKSZA GŁĘBOKOŚĆ KRYPT I KORZYSTNIE WPŁYWA NA AKTYWNOŚĆ MIKROFLORY JELITOWEJ. BRAŁ TAKŻE UDZIAŁ W WYHODOWANIU SIEDMIU KRAJOWYCH RODÓW INDYKÓW WAMA. DOROBEK NAUKOWY PROF. JANA JANKOWSKIEGO OBEJMUJE KILKASET PUBLIKACJI NAUKOWYCH, W TYM 18 OPRACOWAŃ KSIĄŻKOWYCH. NA WYRÓŻNIENIE ZASŁUGUJĄ TAKŻE OSIĄGNIĘCIA PROFESORA JANKOWSKIEGO JAKO NAUCZYCIELA I WYCHOWAWCY (JEST M.IN. PROMOTOREM 8 ROZPRAW DOKTORSKICH).

 

Polski Oddział Światowego Stowarzyszenia Wiedzy Drobiarskiej PB WPSA

ul. Wołyńska 33, 60-637 Poznań
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

NIP 781 188 01 68
REGON 302200544
nr konta 29 1240 3493 1111 0010 4715 7568
Bank Pekao SA II Oddział w Bydgoszczy